Hulusi Akar’dan Yunanistan’a rest: Yanlış hesap Ankara’dan döner

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesiyle birlikte havadan ihbar denetim (HİK) uçağı ‘Doğu’nun misyon uçuşuna katıldı.

Üç saat süren vazife uçuşunun tamamlanmasının akabinde Kilis’e geçen Bakan Hulusi Akar, 6. Kolordu ve Müşterek Özel Misyon Kuvveti Komutanlığı’nı ziyaret etti. Hulusi Akar, burada hudut çizgisi ve yurt dışındaki birliklerin kumandanları, kuvvet komutanlıkları harekat merkezlerinin iştirakiyle düzenlenen görüntü konferans toplantısına katıldı.

Hulusi Akar, havadan ihbar denetim (HİK) uçağı ‘Doğu’nun vazife uçuşuna katıldı.

TSK’nın gayesinde yalnızca teröristlerin olduğunu lisana getiren Akar, “Türklerin ve Kürtlerin kardeşliğini sabote etmeye çalışan, bu birlik ve beraberliği bozmak için çaba gösteren gafiller, hainler var. Biz inadına 85 milyon tek yürek tek yumruk olmaya devam edeceğiz” dedi.

“GERİLİMİ ARTIRMADA ISRARCILAR”

Ege’deki ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değinen Hulusi Akar, “Biz barış elini uzatmamıza karşın Yunanistan daima tansiyonu artırıcı, provokatif aksiyon ve telaffuzlarını sürdürmekte ısrar ediyor” diye konuştu.

“ADALARI SİLAHLANDIRIYORLAR”

Yunanistan’ın kendi yanlışlarını örtmek için Türkiye’ye yönelik ‘yayılmacılık, revizyonist politikalar’ üzere gerçek dışı suçlamalarda bulunduğunu söz eden Akar, şunları kaydetti:

– Bunlar yalnızca milletlerarası ortamda insanların aklını karıştırmak için ortaya atılmış şeyler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin siyaseti çok açık, net. Biz memleketler arası hukuk, yasal müdafaa, kendi, Kıbrıslı kardeşlerimizin hakları diyoruz. Bunu görmemekte ısrar ediyorlar. 10 kilometrekarelik Meis Adası’na 40 bin kilometrekarelik deniz yetki alanı istiyor, memleketler arası ortası mutabakatlara karşıt olarak adaları silahlandırıyorlar.

“TEYAKKUZ DURUMUNDAYIZ”

– Biz bütün bunlara karşı büyük bir ciddiyet ve hassasiyetle teyakkuz durumunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar rastgele bir oldubittiye müsaade etmediğimiz üzere buna da etmeyeceğiz. Yanlış hesap Ankara’dan döner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir